Nokia 5800:sta Star Trek -versio

Matti Robinson

Nokia 5800:sta Star Trek -versio
Nokia on ilmoittanut, että se tuo uuden Star Trek -elokuvan ensi-illan alla markkinoille Star Trek -version 5800 XpressMusic -kosketusnäyttöpuhelimestaan. Puhelin tulee myyntiin brittiläiselle Phones 4U:lle ylihuomenna, viikko ennen elokuvan ensi-iltaa.

Trekkimallissa tulee esiasennettuna kaikille trekkereille pakollinen Phaser-sovellus, jolla taistella iPhonen Jediritareiteita ja heidän Lightsabre-sovellustaan vastaan. Mukana tulee lisäksi Star Trek -taustakuvia ja yhdeksän Star Trek -aiheista soittoääntä, mukaanlukien Phaser Shot-, Red Alert- ja Kelvin Communicator -soittoäänet.

Puhelin tulee myyntiin samoilla kolmella värivaihtoehdolla - sininen, punainen ja hopeamusta - kuin tavallinenkin versio, mutta valitettavasti puhelimen ostaminen vaatii kytkykaupan tekemistä Vodafonen, O2:n, T-Mobilen tai Orangen kanssa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Gigantti
99 € Telia
99 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Power
949 € Elisa
951 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Google Pixel 10a – hinta laskenut -26%

Google Pixel 10a
429 € Verkkokauppa.com
429 € Gigantti
429 € Power

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Honor Magic8 Lite 5G – hinta laskenut -25%

Honor Magic8 Lite 5G
299 € Verkkokauppa.com
299 € Gigantti
299 € Power

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.