Kiinalaispuhelin ajaa partasi

2
Matti Robinson

Kiinalaispuhelin ajaa partasi
Kiinalaisten innovaatiot ja tekninen osaaminen on erittäin korkeata luokkaa. Tämän todistaa Shenzhenin kaupungista kotoisin oleva puhelin, jonka tärkein ominaisuus on parranajokone.

Cool758 Razor Phone -nimellä kulkeva puhelin on omiaan kiireiselle ja matkustavalle bisnesmiehelle. Mikä sen kätevämpää kuin sängen ajaminen taksimatkalla ennen tärkeää palaveria. Lisäksi yrityskäyttöön soveltuu oivasti puhelimesta löytyvä kahden sim-kortin tuki.

Puhelimessa on myös kosketusnäyttö ja kahden megapikselin kamera. Tietoa puhelimen saapumisesta markkinoille ei ole, mutta hintaa sillä tulee olemaan ilmeisesti 750 paikallista valuuttaa eli vain noin 80 euroa -- Suomessa vastaavalla rahalla ei saa edes kunnon partakonetta.




Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Gigantti
99 € Telia
149 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Power
959 € Verkkokauppa.com
959 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Google Pixel 10a – hinta laskenut -26%

Google Pixel 10a
429 € Verkkokauppa.com
429 € Gigantti
429 € Power

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Honor Magic8 Lite 5G – hinta laskenut -25%

Honor Magic8 Lite 5G
299 € Verkkokauppa.com
299 € Gigantti
299 € Power

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Kommentit (2)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.