Android | | 512 GB
Huawei Mate Xs on helmikuussa 2020 julkaistu Android -puhelin. Puhelimessa on 512 GB tallennustilaa. Käyttömuistia (eli RAM-muistia) puhelimessa on 8 GB.
| Tekniset tiedot | |
| Julkaisu | 2 / 2020 |
| Tuli myyntiin | 4 / 2020 |
| Näyttö | |
| Koko | |
| Tarkkuus | 8 x 2200 |
| Tyyppi | OLED |
| Järjestelmä | |
| Tallennustila | 512 GB |
| RAM-muisti | 8 GB |
| Piirisarja | Huawei Kirin 990 |
| Käyttöjärjestelmä | Android |
| Yhteydet | 3G / 4G / 5G |
| Kamerat | |
| Pääkamera | 40 MP |
| 2. takakamera | 8 MP (Telekamera), OIS |
| 3. takakamera | 16 MP (Ultralaajakulma) |
| Etukamera | 6 MP |
| Yhteydet | |
| Bluetooth | |
| SIM-kortin koko | nano-SIM |
| Dual SIM | Kyllä |
| Akku | |
| Kapasiteetti | 4500 mAh |
| Vaihdettavissa | Ei |
| Pikalataus | Kyllä, 55 W |
| Langaton lataus | Ei |
| Mitat | |
| Ulkomitat | 0 x 78,3 x 11 mm |
| Paino | 300 g |
| Liitännät | |
| Muistikortti | |