Android | 6,6" | 128 GB / 256 GB
Motorola Moto G37 Power on huhtikuussa 2026 julkaistu Android -puhelin. Puhelimessa on mallista riippuen joko 128 GB tai 256 GB tallennustilaa. Käyttömuistia (eli RAM-muistia) puhelimessa on 4 GB.
| Tekniset tiedot | |
| Julkaisu | 4 / 2026 |
| Tuli myyntiin | 5 / 2026 |
| Näyttö | |
| Koko | 6,6" |
| Tarkkuus | 1600 x 720 |
| Tyyppi | IPS LCD, 120 Hz |
| Suojaus | Corning Gorilla Glass 7i |
| Järjestelmä | |
| Tallennustila | 128 GB / 256 GB |
| RAM-muisti | 4 GB |
| Piirisarja | Mediatek Dimensity 6300 |
| Käyttöjärjestelmä |
Android 16
Tulevat Android-päivitykset → |
| Yhteydet | 3G / 4G / 5G |
| Kamerat | |
| Pääkamera | 50 MP |
| Etukamera | 8 MP |
| Yhteydet | |
| Bluetooth | Kyllä |
| SIM-kortin koko | nano-SIM |
| Dual SIM | Kyllä |
| Akku | |
| Kapasiteetti | 7000 mAh |
| Vaihdettavissa | Ei |
| Pikalataus | Kyllä, 30 W |
| Langaton lataus | Ei |
| Mitat | |
| Ulkomitat | 166,2 x 76,5 x 8,8 mm |
| Paino | 215 g |
| IP-luokitus (selitys) | IP64 |
| Liitännät | |
| 3,5mm kuulokeliitin | Kyllä |
| Muistikortti | microSD |