Android | 6,7" | 256 GB / 512 GB
Motorola Moto G87 on huhtikuussa 2026 julkaistu Android -puhelin. Puhelimessa on mallista riippuen joko 256 GB tai 512 GB tallennustilaa. Käyttömuistia (eli RAM-muistia) puhelimessa on, mallista riippuen, joko 8 GB tai 12 GB.
| Tekniset tiedot | |
| Julkaisu | 4 / 2026 |
| Tuli myyntiin | 5 / 2026 |
| Näyttö | |
| Koko | 6,7" |
| Tarkkuus | 2772 x 1272 |
| Tyyppi | AM OLED, 120 Hz |
| Suojaus | Corning Gorilla Glass 7i |
| Järjestelmä | |
| Tallennustila | 256 GB / 512 GB |
| RAM-muisti | 8 GB / 12 GB |
| Piirisarja | Mediatek Dimensity 6400 |
| Käyttöjärjestelmä |
Android 16
Tulevat Android-päivitykset → |
| Yhteydet | 3G / 4G / 5G |
| Kamerat | |
| Pääkamera | 200 MP, OIS |
| 2. takakamera | 8 MP (Ultralaajakulma) |
| Etukamera | 32 MP |
| Yhteydet | |
| Bluetooth | Kyllä |
| SIM-kortin koko | nano-SIM |
| Dual SIM | Kyllä |
| Akku | |
| Kapasiteetti | 5200 mAh |
| Vaihdettavissa | Ei |
| Pikalataus | Kyllä, 30 W |
| Langaton lataus | Ei |
| Mitat | |
| Ulkomitat | 164,5 x 77,3 x 7,3 mm |
| Paino | 183 g |
| IP-luokitus (selitys) | IP68/IP69 |
| Liitännät | |
| 3,5mm kuulokeliitin | Ei |
| Muistikortti | microSD |