Android | 6,9" | 256 GB
Motorola Razr 70+ on huhtikuussa 2026 julkaistu Android -puhelin. Puhelimessa on 256 GB tallennustilaa. Käyttömuistia (eli RAM-muistia) puhelimessa on 12 GB.
| Tekniset tiedot | |
| Julkaisu | 4 / 2026 |
| Tuli myyntiin | 4 / 2026 |
| Näyttö | |
| Koko | 6,9" |
| Tarkkuus | 2640 x 1080 |
| Tyyppi | AM OLED, 165 Hz |
| Suojaus | Gorilla Glass Victus |
| Järjestelmä | |
| Tallennustila | 256 GB |
| RAM-muisti | 12 GB |
| Piirisarja | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| Käyttöjärjestelmä |
Android 16
Tulevat Android-päivitykset → |
| Yhteydet | 3G / 4G / 5G |
| Kamerat | |
| Pääkamera | 50 MP, OIS |
| 2. takakamera | 50 MP (Ultralaajakulma) |
| Etukamera | 32 MP |
| Yhteydet | |
| Bluetooth | Kyllä |
| SIM-kortin koko | nano-SIM |
| Dual SIM | Ei |
| Akku | |
| Kapasiteetti | 4500 mAh |
| Vaihdettavissa | Ei |
| Pikalataus | Kyllä, 45 W |
| USB PD -lataus | Kyllä |
| Langaton lataus | Kyllä, 15 W |
| Mitat | |
| Ulkomitat | 88,1 x 74 x 15,3 mm |
| Paino | 189 g |
| IP-luokitus (selitys) | IP48 |
| Liitännät | |
| 3,5mm kuulokeliitin | Ei |
| Muistikortti | Ei muistikorttipaikkaa |