Miljoona suomalaista käyttää nyt S-ryhmän digitaalista S-Etukorttia

Janne Yli-Korhonen
10. kesäkuuta, 2025 12:57

Androidilla S-Etukortti otettiin käyttöön S-mobiilissa yli kaksi vuotta sitten ja Applen Lompakkoon vastaava mahdollisuus tuli viime vuoden keväällä.
S-ryhmä kertoo nyt, että digitaalisen S-Etukortin on ottanut käyttöön miljoona suomalaista, kun yhteensä S-Etukorttia käyttää neljä miljoonaa suomalaista. Raja ylitettiin kesäkuun aikana.

"Mobiilisovellukset saatetaan usein mieltää erityisesti nuorempien sukupolvien jutuksi, mutta itse asiassa datasta näemme, että lähes kaksi kolmasosaa S-Etukortin puhelimeensa lisänneistä asiakkaistamme on yli 35-vuotiaita. Yli 65-vuotiastakin näin on tehnyt jo joka kymmenes", paljastaa palvelusta vastaava product lead Toni Kopra SOK:lta.

Android-laitteilla Bonuksen kerryttäminen onnistuu kauppojen lisäksi sekä ravintoloissa että hotelleissa jo nyt. Applen laitteilla Bonuksen kerryttäminen laajenee kesän aikana ja S-ryhmän tavoitteena on saada ominaisuus käyttöön kaikissa ravintoloissa tämän vuoden aikana.

Lue myös nämä
Tägit
S-ryhmä mobiilimaksaminen mobiilisovellukset S-mobiili
Käytämme evästeitä sivuillamme. Näin parannamme palveluamme.