Wal-Mart ryhtyy myymään iPhone 3G:tä 28. joulukuuta

Markus Lehtiniitty

Wal-Mart ryhtyy myymään iPhone 3G:tä 28. joulukuuta
Wal-Mart ryhtyy myymään Yhdysvalloissa 28. joulukuuta Applen iPhone 3G -puhelinta.

Aiemmin huhuttiin mahdollisuudesta, että Wal-Marteissa olisi tullut myyntiin halvempi ja vain neljän gigatavun tallennusmuistilla varustettu iPhone-malli, mutta kyseiset huhut eivät pitäneet paikkansa.

Wal-Mart tulee tuomaan myyntiin vastaavat mallit, iPhone 3G 8GB ja iPhone 3G 16GB, kuin muuallakin myynnissä. Hinta kuitenkin eroaa sillä Wal-Mart tulee myymään kumpaakin mallia kaksi dollaria muita edullisemmin eli 8GB:tä 197 dollarin hintaan ja 16GB-mallia 297 dollarilla.



Myös Wal-Martista iPhonen ostettaessa joutuu ostaja sitoutumaan kahdeksi vuodeksi AT&T:n liittymäsopimukseen.

iPhone 3G saapui Wal-Marteihin vasta joululahjasesongin jälkeen. Syytä, miksei Apple tuonut iPhone 3G:tä jo joulumyyntiin Wal-Martiin, ei tiedetä. Apple ei ole muutenkaan toistaiseksi kommentoinut koko asiaa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor Magic V3 – hinta laskenut -38%

Honor Magic V3
799 € DNA
1290 € Power
1299 € Prisma Verkkokauppa

Alin hinta viikko sitten: 1290 €

Samsung Galaxy S25+ – hinta laskenut -33%

Samsung Galaxy S25+
599 € DNA
899 € Proshop
899 € Power

Alin hinta viikko sitten: 899 €

OnePlus 13 – hinta laskenut -33%

OnePlus 13
399 € DNA
599 € Gigantti
799 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 599 €

Xiaomi Redmi 15 (4G) – hinta laskenut -32%

Xiaomi Redmi 15 (4G)
115 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.