Mobiadolta ensimmäinen QWERTY-luksuspuhelin

Matti Robinson

Mobiadolta ensimmäinen QWERTY-luksuspuhelin
Luksuspuhelimia valmistava Mobiado on julkaissut uuden Grand 350PRL-mallin. Kyseessä on tiettävästi ensimmäinen luksuspuhelin, joka kosiskelee bisnesmiehiä QWERTY-näppäimistöllä ja hyvillä ominaisuuksilla.

Teollista muotoilua edustava Grand Line -malliston esikoinen, 350PRL, on valmistettu CNC-menetelmällä muun muassa lentokoneissa käytettävästä alumiinista ja nikkelistä. Laittessa käytetään lisäksi ruostumatonta terästä, safiirikristallia ja helmiäistä.

Mobiado Grand 350PRL -puhelimen ominaisuuksiin kuuluvat muun muassa 3G-yhteydet, HSDPA, WLAN, GPS ja microSD-muistikorttipaikka. Puhelin tulee myyntiin neljällä värivaihtoehdolla - musta, kulta, pinkki ja valkoinen. Hintaa puhelimella on ennen veroja hulppeat 1840 euroa.










Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Gigantti
99 € Telia
99 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ (5G) – hinta laskenut -33%

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ (5G)
319 € Hobby Hall
449 € Proshop
475 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 475 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Gigantti
949 € Power
949 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Google Pixel 10a – hinta laskenut -26%

Google Pixel 10a
429 € Verkkokauppa.com
429 € Gigantti
429 € Power

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.