Nokia esittelee videolla City Lens -uudistuksia

4
Matti Robinson

Nokia esittelee videolla City Lens -uudistuksia
Nokia on julkaissut Windows Phone -puhelinten City Lens -sovellukseen päivityksen. Uusi versio tuo mukanaan muutaman uuden ominaisuuden, joita esitellään nyt yhtiön koostamalla videolla.

Uusiin ominaisuuksiin lukeutuvat Sightline ja Freeze View, jotka mahdollistavat ainoastaan näkyvillä olevien kohteiden seuraamisen sekä näkymän jäädyttämisen tarkempaa tarkastelua varten. Lisäksi uuden version mukana saapuu hakutulosten lisääminen aloitusnäyttöön sekä monipuolisemmat tiedot kameranäkymään.

Sightline käyttää hyväkseen kaupunkien 3D-mallinnoksia, joten se on käytössä ainoastaan paikoissa, joista on saatavilla NavTeqin 3D-kartat.

City Lens kantaa päivityksen jälkeen versionumeroa 2.0.17.592.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G85 – hinta laskenut -43%

Motorola Moto G85

Alin hinta viikko sitten: 349 €

Motorola Edge 60 – hinta laskenut -36%

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -36%

Samsung Galaxy A16 (5G)
109 € Mobiilipiste.fi
169 € Power
169 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Google Pixel 10 – hinta laskenut -35%

Google Pixel 10
599 € Proshop
619 € Hobby Hall
699 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 949 €

Kommentit (4)

Sefriol
Sefriol

2

@1 Muistuttaa enemmän iPhone 4:ää kuin 5:ttä. 5:ssa ulkoreunus on musta ja 4:ssa perus harjattu teräs. Kuva on kuitenkin niin pieni, että sen voisi luulla olevan vaikka mikä.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.