Samsungin julkisti julkaisupäivän Barcelonassa

Teemu Laitila

Samsungin julkisti julkaisupäivän Barcelonassa
Samsung ei halua julkaista lippulaivaansa muiden tavallisten yhtiöiden tapaan MWC-messuilla, jossa tärkeä julkaisu väkisinkin hukkuu uusien puhelinten tulvaan. Silti Samsung onnistui keräämään huomiota julkaisemalla messujen aikaan tiedon tulevasta julkistuksesta.

Jo aiemmin Samsungin Galaxy S IV -puhelimen julkaisua on povattu maaliskuulle ja Samsungin medialle lähettämä kutsu vahvistaa tiedot. Seuraava Galaxy-lippulaiva julkaistaan 14. maaliskuuta New Yorkissa pidettävässä tapahtumassa.

Julkaisupäivämäärän lisäksi kutsu vaikuttaisi vahvistavan sen, että Samsung ei ole luopumassa järjestysnumeron käytöstä puhelimen nimen jatkeena. Kutsu julistaa vähemmän hienovaraisesti vihjaillen "Ready 4 the show" eli tulevan huippumallin nimeäminen muutoin kuin Galaxy S 4 -nimellä olisi yllättävää.

Samsung tarjoaa tapahtumasta livestreamin nettiin ja myös Puhelinvertailu raportoi julkistuksesta tuoreeltaan.






Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 200 Pro – hinta laskenut -43%

Honor 200 Pro
349 € Telia
609 € Verkkokauppa.com
799 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 609 €

Samsung Galaxy A15 (4G) – hinta laskenut -40%

Samsung Galaxy A15 (4G)
296 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 495 €

Oppo A60 – hinta laskenut -35%

Oppo A60
135 € Hobby Hall
208 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 207 €

Google Pixel 9 Pro Fold – hinta laskenut -33%

Google Pixel 9 Pro Fold
1199 € Gigantti
1789 € Elisa
1989 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1789 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.