Apple julkaisi ohjelmistopäivitykset iPhoneille, iPadeille ja Maceille

1
Manu Pitkänen

Apple julkaisi ohjelmistopäivitykset iPhoneille, iPadeille ja Maceille
Apple on julkaissut iOS-laitteilleen versionumeroa 7.1.2 kantavan ohjelmistopäivityksen. Samalla yhtiö toi Mac-tietokoneiden saataville OS X 10.9.4 -päivityksen.

IOS 7.1.2 on melko pienen kokoluokan päivitys, mutta se sisältää tärkeitä korjauksia iBeacon-toimintoon sekä tiedonsiirtoon kolmannen osapuolen tarjoamien lisälaitteiden välillä. Apple on korjannut Mail-sähköpostiohjelmaan ja liitetiedostoihin liittyneen tietoturva-aukon. Korjauspäivityksen koko on noin 30 megatavua.

OS X:lle julkaistu päivitys korjaa virhetilanteen, jossa lepotilasta herännyt tietokone ei yhdisty automaattisesti tunnettuun Wi-Fi-verkkoon. Päivitys sisältää muitakin järjestelmän vakautta parantavia korjauksia. Paketti sisältää Safari 7.0.5:n.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Asus ROG Phone 9 Pro – hinta laskenut -26%

Asus ROG Phone 9 Pro
999 € ASUS eShop
1349 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1349 €

Samsung Galaxy XCover 7 Pro – hinta laskenut -20%

Oppo Reno 14 – hinta laskenut -20%

Oppo Reno 14
399 € Power

Alin hinta viikko sitten: 499 €

Nothing Phone (3a) – hinta laskenut -17%

Nothing Phone (3a)
299 € Gigantti
299 € Elisa
339 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.