Huomisen Lumia-puhelimet vuotivat ennen aikojaan

1
Matti Robinson

Huomisen Lumia-puhelimet vuotivat ennen aikojaan
Microsoft tulee esittelemään huomenna Mobile World Congress -messuilla ainakin kaksi uutta älypuhelinta. Kaksi nyt vuotanutta mallia ovat Lumia 640 ja Lumia 640 XL, kertoo The Verge.

Laitteet sijoittuvat todennäköisesti alemman keskihintaluokkaan ja niitä erottaa pääasiassa koko. Lumia 640 on todennäköisesti suoraa jatkoa Lumia 630:lle (kuvassa), kun taas Lumia 640 XL:n on arvioitu olevan aiemmin huhuttu Lumia 1330 eli Lumia 1320:n seuraaja.

Laitteiden tekniikasta ei ole vielä tietoa, mutta huhujen mukaan niistä löytyy 720p-resoluution näyttö (5" Lumia 640, 6" Lumia 640 XL), gigatavu RAM-muistia ja kahdeksan megapikselin kamera.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -35%

Motorola Moto G06 Power
109 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 166 €

Apple iPhone 16 Pro – hinta laskenut -31%

Apple iPhone 16 Pro
877 € iPhonetalo
1259 € Proshop
1259 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Sony Xperia 1 VI – hinta laskenut -29%

Sony Xperia 1 VI
997 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1399 €

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -26%

Samsung Galaxy A16 (5G)
95 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentit (1)

miiu74
miiu74

1

Kai niissä on etukamera ja salamat? Oli suuri virhe tänäpäivänä jättää etukamerat pois. Monelle ei merkitystä onko vai ei, mutta toisaalta myöskin monille iso miinus valinnassa.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.