Nokialta avoin beetaohjelma HERE Mapsin Android-versiolle

Matti Robinson

Nokialta avoin beetaohjelma HERE Mapsin Android-versiolle
Nokia on kertonut tänään virallisessa HERE 360 -blogissaan, että HERE Maps -karttasovellus saa avoimen testiryhmän Androidilla. Beetatestaajat saavat käyttöönsä uusimmat testiversion ja pääsevät siten ensimmäisten joukossa kokeilemaan uusia ominaisuuksia.

Sovellus on suunniteltu 4 - 6.9 tuuman laitteille ja vaatii laitteelta gigatavun RAM-muistia ja Android 4.1 -version tai uudemman. Mitkään huimat vaatimukset eivät siis ole, joten vähintäänkin keskihintaluokan Android-laitteella testaaminen on mahdollista. Nokia tietysti toivoo, että käyttäjät myös antavat palautetta uusista versioista ja niiden ominaisuuksista, jotta sovelluksesta voidaan kehittää parempi.

Beetaohjelman ensimmäinen iso uusi ominaisuus on kontekstivalikko, johon pääsee karttasovelluksessa yhdellä painalluksella. Kyseistä ominaisuutta esitellään oheisella videolla.

Tarkemmat tiedot beetaohjelmaan liittymisestä löytyvät blogista.





Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Xiaomi Redmi 15 (4G) – hinta laskenut -32%

Xiaomi Redmi 15 (4G)
169 € Hobby Hall
182 € CDON
199 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 169 €

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G) – hinta laskenut -25%

Xiaomi Redmi Note 14 Pro (5G)
326 € CDON
399 € Proshop
399 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Xiaomi Poco F7 Ultra – hinta laskenut -24%

Xiaomi Poco F7 Ultra
710 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 933 €

Honor X5 Plus – hinta laskenut -23%

Honor X5 Plus
99 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.