Nyt verkkoon on ilmestynyt jälleen uusi kuva Tubesta, joka paljastaa uutta tietoa. Aiemmissa kuvissa näytön yläpuolella luki XpressMedia, joka olisi ollut uusi sarja Nokialle. Uudessa kuvassa Tuben myyntinimeksi kuitenkin kerrotaan 5800 XpressMusic. Uusi kuva on itseasiassa mainosjulisteesta.
XpressMusic-brändäys vaikuttaisi johdonmukaisemmalta: Tube asemoitasiin 5000-sarjan musiikkipuhelinten lippulaivamalliksi. On toki myös mahdollista, että 5800:sta nähdään sekä XpressMedia- että XpressMusic-mallit. Todennäköisempää kuitenkin on, että nimi on vain päätetty vaihtaa tai alkuperäinen XpressMedia oli vain huijausta.
Uudessa kuvassa Tube näyttää myös paljon paremmalta kuin aikaisemmissa kuvissa - viimeistellymmältä ja eikä niin halvalta kuin aiemmin.

Kommentoi artikkelia