Sony Ericssonin tuleva pikkupuhelin esillä paljastavissa kuvissa

Kaarlo Räihä

Sony Ericssonin tuleva pikkupuhelin esillä paljastavissa kuvissa
Sony Ericssonin tulevista puhelinmalleista on jälleen saatu lisää epävirallisia tietoja, kun Kiinassa toimivalle it168.com-keskustelufoorumille ilmaantui kuvia julkaisemattomasta Xperia-puhelimesta.

Puhelimen ulkomuotojen lisäksi kuvista löytyy tietoja sen Neocore- ja Quadrant-testien tuloksista, joiden perusteella SE olisi tuomassa suorituskykyisiä komponentteja myös pienempien Android-puhelinten kategoriaan.

Kuvat julkaisseen tahon mukaan kyseessä olisi seuraaja X10 mini ja X10 mini pro -puhelimille. Laitteesta löytynee Android Gingerbreadin lisäksi gigahertsin kellotaajuudella toimiva suoritin, Adreno 205 GPU -grafiikkakiihdytin ja kolmen tuuman kosketusnäyttö (resoluutio 320 x 480).

Laitteen virallinen esittely saattaa tapahtua helmikuussa, kun Mobile World Congress -tapahtuma pyörähtää käyntiin.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola razr 50 Ultra – hinta laskenut -43%

Motorola razr 50 Ultra
684 € CDON
1199 € Verkkokauppa.com
1199 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1199 €

Samsung Galaxy S24+ – hinta laskenut -31%

Samsung Galaxy S24+
595 € CDON
951 € Hobby Hall
1199 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 866 €

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -30%

Motorola Moto G06 Power
116 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 165 €

Nothing Phone (2a) – hinta laskenut -27%

Nothing Phone (2a)
261 € CDON
359 € Proshop
360 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.