Acer esitteli ensimmäisenä Windows Phone Mango -puhelinta

1
Manu Pitkänen

Acer esitteli ensimmäisenä Windows Phone Mango -puhelinta
Acer on ensimmäisenä matkapuhelinvalmistajana ennättänyt esittelemään Microsoftin uuteen Windows Phone 7.1 -käyttöjärjestelmään perustuvaa älypuhelinta. Acer W4 -niminen puhelin on esillä Computex-messuilla.

Käyttöjärjestelmä on tarkoitus julkaista vasta syksyllä, joten aivan heti puhelin ei ole kauppoihin tulossa. Acer W4 on ominaisuuksiltaan melko keskinkertainen älypuhelin. Siinä on 3,6 tuuman kosketusnäyttö, jonka tarkkuus on 480x800. Lisäksi puhelimesta löytyy Wi-Fi, Bluetooth 2.1, DLNA ja automaattisella tarkennuksella varustettu viiden megapikselin kamera. Toimintoja pyörittää Qualcommin gigahertsin taajuudella tikittävä MSM 8255 -suoritin.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Apple iPhone 16 Pro – hinta laskenut -31%

Sony Xperia 1 VI – hinta laskenut -29%

Sony Xperia 1 VI
997 € Gigantti
997 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1399 €

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -28%

Motorola Moto G06 Power
109 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 151 €

Motorola Moto G75 – hinta laskenut -27%

Motorola Moto G75
199 € Proshop
200 € Lenovo
297 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 271 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.