LG Arena ensimmäistä kertaa videolla

Matti Robinson

LG Arena ensimmäistä kertaa videolla
LG Arena KM900 -kosketusnäyttöpuhelin on pysynyt otsikoissa viime viikot, kun siitä ensin vuosi nettiin muutamia tärkeimpiä ominaisuuksia, josta viikkoa myöhemmin LG:n korealaissivusto kertoi lisää puhelimen ominaisuuksista ja erityisesti sen "S Class"-käyttöliittymästä. Tänään viimeisimpänä päivityksenä ruotsalaissivustolle ilmestyi video, jossa tekniikkatoimittaja esittelee kyseistä puhelinta.

Dagens Nyheterin haastattelussa ollut ruotsalaistoimittaja esittelee videolla Arenan 3D-käyttöliittymää ja sen näkymiä. Käyttöliittymä vaikuttaa erittäin sulavalta, joka on varmasti suureksi osaksi Arenan mediapiirin ansiota. Erityisesti 3D-kuutioefektit ovat vaikuttavia.

Puhelinta odotetaan videon mukaan Ruotsin markkinoille huhtikuussa 4500 kruunun eli noin 420 euron hintaan. Ensi viikon alussa näemmekin lisää puhelimesta LG:n itsensä esittelemänä.



Alla kuvakaappauksia videolta.





Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Gigantti
99 € Telia
149 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Power
959 € Verkkokauppa.com
959 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Google Pixel 10a – hinta laskenut -26%

Google Pixel 10a
429 € Verkkokauppa.com
429 € Gigantti
429 € Power

Alin hinta viikko sitten: 579 €

Honor Magic8 Lite 5G – hinta laskenut -25%

Honor Magic8 Lite 5G
299 € Verkkokauppa.com
299 € Gigantti
299 € Power

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.