Adobe päivitti mobiili-Flashin, mukana tuki uusimmalle Androidille

Teemu Laitila

Adobe päivitti mobiili-Flashin, mukana tuki uusimmalle Androidille
Adobe on toteuttanut lupauksensa tuoda mobiililaitteille tarkoitettu Flash Player -sovellus myös Googlen uusimpaan Android 4.0 -versioon. Ice Cream Sandwich on viimeinen uusi alusta, jolle mobiili-Flash julkaistaan.

Alustan kohtalo näkyykin jo Flashin uusimman 11.1-version julkaisutiedoissa. Julkaisu ei sisällä ICS-tuen lisäksi mitään uusia ominaisuuksia ja listalta löytyy lähinnä korjauksia, jotka liittyvät jo tiedossa olleisiin vakauden, suorituskyvyn ja laiteyhteensopivuuden ongelmiin.

Vaikka alustan jatkokehitys ollaan lopettamassa, Adobe aikoo tukea myös mobiililaitteita bugikorjausten ja tietoturvapäivitysten muodossa. Päivityksen voi ladata Android Marketista, jos automaattiset päivitykset eivät ole käytössä.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Google Pixel 9 – hinta laskenut -18%

Google Pixel 9
399 € DNA
589 € Elisa
764 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 489 €

Google Pixel 9 Pro XL – hinta laskenut -18%

Google Pixel 9 Pro XL
599 € DNA
726 € Hobby Hall
949 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 731 €

Samsung Galaxy A17 (5G) – hinta laskenut -17%

Samsung Galaxy A17 (5G)
149 € Power
149 € Elisa
149 € Telia

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Motorola Moto G77 – hinta laskenut -16%

Motorola Moto G77
269 € Gigantti
269 € Proshop
269 € Power

Alin hinta viikko sitten: 319 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.