Samsungin julkisti julkaisupäivän Barcelonassa

Teemu Laitila

Samsungin julkisti julkaisupäivän Barcelonassa
Samsung ei halua julkaista lippulaivaansa muiden tavallisten yhtiöiden tapaan MWC-messuilla, jossa tärkeä julkaisu väkisinkin hukkuu uusien puhelinten tulvaan. Silti Samsung onnistui keräämään huomiota julkaisemalla messujen aikaan tiedon tulevasta julkistuksesta.

Jo aiemmin Samsungin Galaxy S IV -puhelimen julkaisua on povattu maaliskuulle ja Samsungin medialle lähettämä kutsu vahvistaa tiedot. Seuraava Galaxy-lippulaiva julkaistaan 14. maaliskuuta New Yorkissa pidettävässä tapahtumassa.

Julkaisupäivämäärän lisäksi kutsu vaikuttaisi vahvistavan sen, että Samsung ei ole luopumassa järjestysnumeron käytöstä puhelimen nimen jatkeena. Kutsu julistaa vähemmän hienovaraisesti vihjaillen "Ready 4 the show" eli tulevan huippumallin nimeäminen muutoin kuin Galaxy S 4 -nimellä olisi yllättävää.

Samsung tarjoaa tapahtumasta livestreamin nettiin ja myös Puhelinvertailu raportoi julkistuksesta tuoreeltaan.






Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G84 – hinta laskenut -31%

Motorola Moto G84
149 € Verkkokauppa.com
217 € CDON
236 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 217 €

Realme GT7 Pro – hinta laskenut -28%

Realme GT7 Pro
649 € Hobby Hall
1099 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 899 €

OnePlus Nord 4 – hinta laskenut -25%

Xiaomi 14 Ultra – hinta laskenut -20%

Xiaomi 14 Ultra
1419 € CDON
1499 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1763 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.