Motorola järjestää julkistustapahtuman ensi viikolla Lontoossa

Manu Pitkänen

Motorola järjestää julkistustapahtuman ensi viikolla Lontoossa
Motorola järjestää 14. tammikuuta lehdistötilaisuuden Lontoossa, missä on tarkoitus esitellä eurooppalaisille kuluttajille uusia laitteita. Tapahtumasta uutisoi Pocket-lint.

Viime vuonna yhdysvaltalaisille esiteltiin uusi Moto X, jonka valttikortteihin kuulu jatkuvasti kuunteleva puheavustaja sekä rungon pitkälle vietyyn kustomoitavuuteen. Vanhalle mantereelle puhelin ei ole vielä rantautunut, mutta kenties tämä puute korjataan ensi viikon lehdistötilaisuudessa. Moto G:n myyntihän alkoi Euroopassa jo viime vuoden puolella.

Motorolan kutsussa käytetty kieli viittaa siihen, että yhtiön aikomuksena on esitellä useampi laite. Ehkä Motorola palaa tablet-bisnekseen Xoom 2:n jälkeen vietetyn hiljaiselon jälkeen.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Google Pixel 9 Pro XL – hinta laskenut -18%

Google Pixel 9 Pro XL
599 € DNA
726 € Hobby Hall
949 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 731 €

Google Pixel 9 – hinta laskenut -18%

Google Pixel 9
399 € DNA
589 € Elisa
764 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 489 €

Samsung Galaxy A17 (5G) – hinta laskenut -17%

Samsung Galaxy A17 (5G)
149 € Power
149 € Elisa
149 € Telia

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Motorola Moto G77 – hinta laskenut -16%

Motorola Moto G77
269 € Gigantti
269 € Proshop
269 € Power

Alin hinta viikko sitten: 319 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.