Flappy Bird saa jatkoa kopteripelillä: Sama peli käännettynä pystyyn

Matti Robinson

Flappy Bird saa jatkoa kopteripelillä: Sama peli käännettynä pystyyn
Viime kevään tähdenlento mobiilipelirintamalla oli tietysti Flappy Bird. Pelinkehittäjä Dong Nguyenin paljon polemiikkia aiheuttanut klassikko saa nyt jatkoa uudella pelillä, joka jatkaa siitä mihin edeltäjä jäi. Touch Arcade on saanut kyseisen pelin kokeiluun.

Uuden pelin nimi on Swing Copters, ja vaikka nimi ei muistuta Flappy Birdiä, niin kyseessä on pitkälti sama peli. Tällä kertaa tosin liikkujana on heiluva kopteripäinen pikkumies ja kulkusuuntana ylöspäin. Tälläkin kertaa tarkoituksena on päästä palkkejen välistä eteenpäin, mutta entistään hankaloittamassa tehtävää on matkan varrella heiluvia vasaroita, joita täytyy niin ikään väistellä.

Tämä Dong Nguyenin taidonnäyte saapuu ladattavaksi 21. päivä torstaina ilmaisena ja sitä voi pelata myös mainosvapaana 99 sentin hintaan. Tässäpä videota pelistä, jota olet todennäköisesti jo päättänyt rakastaa tai vihata – todennäköisesti vihata.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G85 – hinta laskenut -43%

Motorola Moto G85
199 € Elisa
349 € Power

Alin hinta viikko sitten: 349 €

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € Verkkokauppa.com
99 € Gigantti
99 € Telia

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Motorola Edge 60 Pro – hinta laskenut -32%

Google Pixel 10 Pro XL – hinta laskenut -30%

Google Pixel 10 Pro XL
949 € Gigantti
959 € Verkkokauppa.com
959 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1359 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.