LG:n urheilullinen älykello debytoi pian Euroopassa

Matti Robinson

LG:n urheilullinen älykello debytoi pian Euroopassa
LG:n G Watch R on yksi mielekkäimmän näköisistä älykelloista mitä tähän asti on esitelty – ainakin jos pitää miehekkäistä ja urheilullisista kelloista. Pyöreällä näytöllä varustettu LG G Watch R on saapumassa uusien tietojen mukaan Euroopassa myyntiin hyvissä ajoin ennen joulumarkknoita, kertoo GSMArena.

Virallista tietoa ei ole vielä LG:ltä saatu, mutta jälleenmyyjä Hollannissa on listannut laitteen saatavuuden 3 - 7. päivä marraskuuta eli viikolle 45. Tämä voi hyvinkin pitää paikkansa, sillä LG vasta kertoi, että älykello tulee myyntiin Koreassa jo lokakuun puolessa välissä.

G Watch R on jatkoa yhtiön ensimmäiselle Android Wear -älykellolle, G Watchille. G Watch R:n ominaisuuksiin kuuluu 1,3 tuuman POLED-näyttö (plastic organic light-emitting diode), jonka resoluutio on 320x320. Sisuksista löytyy Snapdragon 400 -järjestelmäpiiri ja 410 milliampeeritunnin akku. Hintaa laitteella tulee olemaan noin 299 euroa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 200 Smart – hinta laskenut -47%

Honor 200 Smart
79 € Power
149 € DNA
180 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Samsung Galaxy A15 (4G) – hinta laskenut -39%

Samsung Galaxy A15 (4G)
301 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 495 €

Honor 400 Lite – hinta laskenut -35%

Honor 400 Lite
149 € DNA
242 € Hobby Hall
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 229 €

Honor X6b (4G) – hinta laskenut -34%

Honor X6b (4G)
99 € Power
99 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.