Paras suomalainen sovellus tänä vuonna: Baaritarjouksia jakeleva Yössä

Manu Pitkänen

Paras suomalainen sovellus tänä vuonna: Baaritarjouksia jakeleva Yössä
Teleforum ry:n ja Teknologiateollisuuden yhdessä järjestämä Paras Mobiilipalvelu -kisan voitti tänä vuonna yöelämän suunnitteluun tarkoitettu Yössä-sovellus (kansainvälisesti Yossa). Vuonna 2013 lanseerattu sovellus valittiin vuoden parhaimmaksi sovellukseksi, minkä lisäksi sillä nähtiin olevan eniten kansainvälistä potentiaalia.

Yössä-sovelluksen ajatuksena on näyttää lähellä olevia tapahtumia sekä kertoa käyttäjilleen palvelussa mukana olevien baarien ja ravintoloiden tarjouksista sekä kiinnostavista suosituksista. Tällä hetkellä sovelluksen kautta voi tiirailla Helsingin, Turun ja Barcelonan yöelämän tarjontaa. Tarjontaan aiotaan ottaa seuraavaksi mukaan ravintoloita Berliinistä, Dublinista ja Lontoosta.

Yössä on tällä hetkellä saatavilla App Storen ja Google Playn kautta. Lisäksi tapahtumia ja tarjouksia voi selata Yossa.fi-verkkosivujen kautta. Sovellusta kehittävä Sankarimedia Oy sai kesällä sijoittajilta 300 000 euron rahoituksen.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Uusimmat puhelimet

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.