HTC:n uusi lippulaivapuhelin ajautui ongelmiin

Matti Robinson

HTC:n uusi lippulaivapuhelin ajautui ongelmiin
HTC:n esittelemän One M9 -mallin ylivertaisuus ei tule esiin speksitaulukkoa lukemalla, mutta kenties komea ulkonäkö ja mahdollisesti nopea julkaisuaikataulu saavat sinut puolelleen. Valitettavasti vaikuttaa siltä, että jälkimmäiseen on tullut pieniä muutoksia.

HTC One M9 oli tarkoitus julkaista kotimarkkinoilla Taiwanissa tänään, mutta yhtiön lippulaivassa on ilmennyt ohjelmallinen ongelma, joka viivästyttää julkaisua. Taiwanilaislähteen mukaan HTC julkaisee laitteen "niin pian kuin mahdollista". Ennakkotilanneille kuluttajille on kerrottu, että laitteet saapuisivat neljän päivän päästä perjantaina.

Toivottavasti ohjelmistobugi ei hidasta julkaisua muualla maailmassa, sillä HTC:n pärjääminen Galaxy S6:tta vastaan voi riippua pitkälti ajallisesta etumatkasta. Toistaiseksi HTC ei ole tosin kertonut aikataulua Euroopan tai Yhdysvaltojen julkaisuille.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy S23 FE – hinta laskenut -47%

Samsung Galaxy S23 FE
299 € Elisa
560 € CDON
638 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 560 €

Nothing Phone (2) – hinta laskenut -36%

Samsung Galaxy A05s – hinta laskenut -30%

Samsung Galaxy A05s
69 € Gigantti
69 € DNA
79 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Google Pixel 9a – hinta laskenut -28%

Google Pixel 9a
399 € Verkkokauppa.com
399 € Gigantti
399 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 557 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.