Blizzardin korttipeli saapui puhelimille

Aleksi Kauhanen

Blizzardin korttipeli saapui puhelimille
Engadget uutisoi tänään, että Blizzardin Hearthstone saapui pitkän odottelun jälkeen myös mobiililaitteille.

Alunperin pc:ltä portattu peli on käännetty hyvin myös pienemmälle näytölle. Käyttöliittymä ja valikot on suunniteltu mobiililaitteita varten, joten kyseessä ei ole pelkästään nopeasta porttauksesta pc:n huippusuositusta free-to-play korttipelistä.

Kyseessä siis on Warcraft-universumiin sijoittuva free-to-play korttipeli, jossa pelaaja kokoaa oman pakkansa, jolla lähtee löylyttämään muita pelaajia netissä. Peliä voi pelata ilmaiseksi, mutta useat pelaajat käyttävät siihen pieniä summia rahaa, jotta he saavat ostettua parempia korttipakkauksia.

Tämän päivityksen vuoksi kaikki Hearthstone-pelaajat voivat hyvästellä tuottavat työpäivät.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 600 Lite (5G) – hinta laskenut -43%

Motorola Moto G35 – hinta laskenut -21%

Motorola Moto G35
142 € Hobby Hall
179 € Clas Ohlson
219 € Power

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Samsung Galaxy S26 Ultra – hinta laskenut -18%

Realme 14X (5G) – hinta laskenut -12%

Realme 14X (5G)
143 € Hobby Hall
209 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 162 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.