Microsoft: Yli 3,7 miljoonaa "Windows 10 -sisäpiiriläistä"

Matti Robinson

Microsoft: Yli 3,7 miljoonaa Windows 10 -sisäpiiriläistä
Microsoft kertoi uutisia Windows 10:een liittyen tällä viikolla Build-tapahtumassa. Yksi Windows 10:n suosiosta kertova seikka on, että sen testaajaohjelma Windows Insider Program on kerännyt miljoonia rekisteröitymisiä.

Windows Insider Program mahdollistaa tavallisten kuluttajien ja kehittäjien pääsyn Windows 10:n esiversioon, josta pääsee ensimmäisten joukossa uuden käyttöjärjestelmän toiminnallisuutta. Microsoft kertoi Build-tapahtumassa, että huippusuosittu ohjelma on kerännyt jo yli 3,7 miljoonaa rekisteröitynyttä henkilöä.

Tammikuusta luku on kasvanut yli tuplaksi ja Microsoft on päättänyt jatkaa testausohjelmaa vielä julkaisuversion jälkeenkin. Yhtiö on selvästi saanut arvokasta tietoa testaajilta ja toivoo sen jatkuvan tulevien sovellusversioiden ja päivitysten kanssa.

Ohjelman avulla Windows 10 -esiversioita pääsee kokeilemaan sekä PC:llä että mobiilissa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Edge 50 Pro – hinta laskenut -39%

Motorola Edge 50 Pro
424 € Verkkokauppa.com
699 € Proshop
699 € Power

Alin hinta viikko sitten: 694 €

Oppo A60 – hinta laskenut -31%

Oppo A60
89 € Power
129 € Elisa
149 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Samsung Galaxy A05s – hinta laskenut -30%

Samsung Galaxy A05s
69 € Gigantti
69 € DNA
99 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Motorola Moto G24 Power – hinta laskenut -28%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.