Sailfishin Björnträsket-päivityksen jakelu alkoi

Sami Koivunen

Sailfishin Björnträsket-päivityksen jakelu alkoi
Viime kuussa varhaisjakeluun saapuneen Björnträsket-päivityksen jakelu on hiljalleen aloitettu.

Päivityksen myötä Sailfishissa on parempi tuki Android-sovelluksille. Käyttäjä voi sovelluskohtaisista asetuksista mm. asettaa Android-sovellukset käynnistymään automaattisesti puhelimen käynnistyessä tai esimerkiksi sallia sovellusten pääsyn yhteystietoihin.

Muita uudistuksia ovat mm. näppäimistön kieliasetukset, gcc 4.8 -pohjainen kehityskalusto ja kalenterikutsuja sisältävät sähköpostiviestit tunnistava sähköposti. Koko listan uudistuksista voi lukea Jollan together.jolla.com-sivustolta.

Vapaata tallennustilaa on oltava vähintään 1,5 gigatavua, sillä ennen päivitystä tiedostojärjestelmä tarkistetaan ongelmien varalta.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Uusimmat puhelimet

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.