Kuvavuoto vahvisti LG:n lippulaivapuhelimen uudet muodot

Puhelinvertailu

Kuvavuoto vahvisti LG:n lippulaivapuhelimen uudet muodot
Pari päivää sitten Dubizzle-verkkokauppaan ilmestynyt laitteen (yläkuvassa) kerrottiin olevan huomenna virallistettava LG G5. Kyseinen laite näyttikin täyttävän huhutietojen vaatimukset. Nyt lisävahvistuksia saapuu kuvien muodossa luotettavammista lähteistä.

VentureBeatilel nykyisin kirjoittava Evan Blass, kenties tuttavallisemmin @evleaks, on julkaissut Twitterissä pressikuvan LG G5:stä. Totisesti laite on muuttanut kovasti ulkonäköään edellissukupolvesta.

Kaikki huhuista tutut elementit ovat edelleen paikallaan. Näihin lukeutuu mm. takaosan kaksoiskamera ja sormenjälkilukija sekä metallirunko ja täysin uudenlainen ylöspäin kaartuva etupaneeli. LG G5 julkaistaa virallisesti huomenna.




Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Puhelinvertailun Nopeat

"Nopeat" ovat nopeita löytöjä Internetin syövereistä, jotka ovat meidän mielestämme jollain tavalla kiinnostavia, hauskoja tai ajankohtaisia. Ne eivät kuitenkaan ole (välttämättä) merkittäviä aiheeltaan tai eivät sovi tyypilliseen uutistuotantoomme aiheensa puolesta, joten emme kirjoittaneet aiheesta pidempää uutista, vaan julkaisemme löydöksemme nopeana video-, kuva- tai linkkivirtana.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 600 (5G) – hinta laskenut -40%

Honor 600 (5G)
299 € DNA
499 € Verkkokauppa.com
499 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 499 €

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -40%

Motorola Edge 70 – hinta laskenut -12%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.