Ennakkotilaukset alkavat iPhone SE ja iPad Pro -malleille, Suomi jälkijunassa

Matti Robinson

Ennakkotilaukset alkavat iPhone SE ja iPad Pro -malleille, Suomi jälkijunassa
Applen kuluneella viikolla esittelemät uudet laitteet ovat saapuneet kiireisimmille ennakkotilattaviksi. Valitettavasti Suomessa tilauksen saa laitettua sisään vasta 29. päivä, muutamia päiviä ennen mm. Yhdysvaltojen julkaisupäivää, mutta .

Uusi iPhone SE sekä iPad Pro:n pienempi 9,7-tuumainen sisar saapuvat kauppoihin Yhdysvalloissa sekä muutamissa muissa maissa 31. kuluvaa kuuta. Ennakkotilauspäivämäärä Suomessa kertoo, että kovin kauaa ei iPhone SE:tä tarvitse kuitenkaan odottaa.

Niin ikään 9,7-tuumainen iPad Pro on saapunut Yhdysvalloissa ennakkotilattavaksi, mutta sen osalta tarkempia päivämääriä Suomeen ei ole. Applen verkkosivusto kertoo ainoastaan, että malli on "tulossa pian".

Suomessa iPhone SE:n hinta alkaa 499 eurosta ja iPad Pro 9,7" hinta puolestaan 699 eurosta.

Parhaat kännykkätarjoukset

Nokia XR20 – hinta laskenut -40%

Nokia XR20
174 € Kärkkäinen
350 € Proshop
366 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 289 €

Oppo A77 5G – hinta laskenut -40%

Oppo A77 5G
149 € DNA
199 € Proshop
249 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 249 €

Nokia G10 – hinta laskenut -30%

Nokia G10
106 € Hobby Hall
149 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 151 €

Honor X7 – hinta laskenut -29%

Honor X7
70 € Kärkkäinen
99 € Power
129 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 97 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.