OnePlus 5 sai uuden Android Oreo -esiversion

1
Puhelinvertailu

OnePlus 5 sai uuden Android Oreo -esiversion
Uskaliaimmat OnePlus 5 -käyttäjät pääsevät nyt kokeilemaan uutta esiversiota, joka tuo Androidin uuden Oreo-version ominaisuuksia. OnePlus on aloittanut tänään Oreo-beetaohjelmassaan uuden version jakelun.

Päivitys kantaa nimeä OxygenOS Open Beta 2 ja on siis toinen beetaversio Android Oreon päälle rakennetusta käyttöliittymästä. Se tuo mukanaan päivityksiä muun muassa launcheriin, itse järjestelmään sekä tiedostonhallintaan.

Uudessa päivityksessä on tehty korjauksia muun muassa pikakuvakkeisiin ja widgetteihin, nopeutettu järjestelmän ja erityisesti tiedostojen käsittelyn toimintaa sekä uudistettu kameran käyttöliittymää. Lisäksi se tuo mukanaan parannuksi Bluetooth-äänentoistoon, lukumoodiin ja värinämoottorin toimintaan.

Tietysti mukana on tusinoittain muita pienempiä korjauksia sekä Androidin marraskuun tietoturvapäivitys. Lisätietoja päivityksestä löytyy täältä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Puhelinvertailun Nopeat

"Nopeat" ovat nopeita löytöjä Internetin syövereistä, jotka ovat meidän mielestämme jollain tavalla kiinnostavia, hauskoja tai ajankohtaisia. Ne eivät kuitenkaan ole (välttämättïä) merkittäviä aiheeltaan tai eivät sovi tyypilliseen uutistuotantoomme aiheensa puolesta, joten emme kirjoittaneet aiheesta pidempïä uutista, vaan julkaisemme löydöksemme nopeana video-, kuva- tai linkkivirtana.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G84 – hinta laskenut -31%

Motorola Moto G84
149 € Verkkokauppa.com
217 € CDON
236 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 217 €

Realme GT7 Pro – hinta laskenut -28%

Realme GT7 Pro
649 € Hobby Hall
1018 € CDON
1099 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 899 €

OnePlus Nord 4 – hinta laskenut -25%

Xiaomi 14 Ultra – hinta laskenut -20%

Xiaomi 14 Ultra
1419 € CDON
1499 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1763 €

Kommentit (1)

Anonyymi käyttäjä
Xperia X (vahvistamaton)

1

Koskahan muistetaan mainita, että myös Sony Xperia X -puhelimiin on tullut Oreo. Ai niin. Se onkin jo vanha juttu, jo kuukausi sitten.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.