Tinderiin uusi ominaisuus – Lirkutteluvideot saapuvat palveluun

Manu Pitkänen

Tinderiin uusi ominaisuus – Lirkutteluvideot saapuvat palveluun
Deittipalvelu Tinder uudistaa parinmuodostusprosessia lisäämälla palveluun tuen Loop-videopätkille. Aiemmin Tinder on esitellyt vain käyttäjien kuvia, mutta nyt profiileihin voi lisätä myös kahden sekunnin mittaisia videoita.

Loops-videot on tarkoitettu snapchattimäisiksi medioiksi, jotka on taltioitu ohi kiitävistä hetkistä, eikä niitä ole tarkoitus jäädä tuijottamaan tai ihmettelemään useaksi minuutiksi. Ensivaikutelma ja nopeat siirtymät henkilöstä toiseen ovat olleet Tinderin juttu alusta lähtien.

Lirkutteluvideoita ei kuvata Tinderin sisällä, vaan ajatuksena on vain tuoda valmiiksi kuvattu video sovellukseen ja ladata se profiiliin.

Ominaisuutta testattiin aluksi Kanadassa ja Ruotsissa. Nyt se on saatavilla kaikille Tinderin iOS-käyttäjille.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -28%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G) – hinta laskenut -27%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G)
291 € Hobby Hall
299 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 396 €

Apple iPhone 17 Air – hinta laskenut -17%

Apple iPhone 17 Air
749 € Power
749 € Elisa
749 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 899 €

Honor Magic V3 – hinta laskenut -16%

Honor Magic V3
846 € Gigantti
1290 € Power
1999 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1012 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.