Suomalainen pelistudio julkaisi Blade Runner 2049 -pelistä avoimen betan

Manu Pitkänen

Suomalainen pelistudio julkaisi Blade Runner 2049 -pelistä avoimen betan
Walking Dead -aiheisilla peleillä maailmanmaineeseen nousseen suomalaisen pelistudio Next Gamesin seuraava aluevaltaus on Blade Runner 2049 -tieteiselokuvaan perustuva mobiilipeli.

Viime vuoden kesänä julkistettu yhteistyö Alcon Entertainmentin kanssa on edennyt siihen pisteeseen, että Next Games on julkistanut Blade Runner 2049 -pelinsä beta-version. Julkaisusta uutisoi PocketGamer.biz. RPG-tyyppisessä pelissä ajatuksena on toimia "bladerunnerina" ja auttaa poliisia saamaan kiinni vihamielisiä replikantteja. Peliin on ilmeisesti tulossa moninpelimahdollisuus, missä muut pelaajat voivat auttaa hankalempien tehtävien suorittamisessa.

Ainakaan tällä hetkellä peliä ei löydy Google Playn valikoimista, vaikka sen pitäisi olla kaikille avoin beta.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

OnePlus Nord N30 – hinta laskenut -40%

OnePlus Nord N30
59 € Hobby Hall
174 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Motorola Moto G84 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G84
149 € Verkkokauppa.com
217 € CDON
236 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 226 €

Oppo Reno 12 F (4G) – hinta laskenut -33%

Oppo Reno 12 F (4G)
234 € CDON
249 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 349 €

Samsung Galaxy Z Fold6 – hinta laskenut -18%

Samsung Galaxy Z Fold6
1476 € Hobby Hall
1499 € Power
1499 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 1799 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.