Spotifyn älykellosovellus uudistui – Voit ohjata vaikka kaiuttimia

Manu Pitkänen

Spotifyn älykellosovellus uudistui – Voit ohjata vaikka kaiuttimia
Android Wear -älykellojen Spotify-sovellus oli siinä määrin hirveä räpellys, että monet suoratoistopalvelun kuuntelijat käyttivät kelloissaan mieluummin kolmannen osapuolen ohjelmaa. Nyt voi kuitenkin olla paikallaan antaa Spotifylle uusi mahdollisuus, sillä palvelusta on julkaistu Wear OS:lle uusi versio.

Uudesta sovelluksesta löytyy entistä paremmat hallintapainikkeet musiikintoiston ohjaamiseen ja soittolistojen selaamiseen. Kovin monipuolinen käyttöliittymä ei tilan puutteen takia voi kuitenkaan olla. Lisäksi sovelluksesta löytyy Spotify Connect -tuki, joten kellon avulla saat haluamasi musiikin toistumaan vaikkapa keittiön tai olohuoneen kaiuttimista.

Offline-toistoa Wear OS:n Spotify-sovellus ei kuitenkaan vielä tue.

Sovellus tulee Wear OS -laitteiden saataville Google Play -sovelluskauppaan tulevien viikkojen kuluessa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G05 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G05
99 € Power
152 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Motorola Signature – hinta laskenut -31%

Motorola Signature
899 € Proshop
899 € Power
1299 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 1299 €

Motorola Edge 60 – hinta laskenut -27%

Motorola Edge 60
349 € Gigantti
349 € Elisa
479 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 479 €

Realme 16 Pro – hinta laskenut -25%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.