Samsungin Galaxy S20 -sarjan puhelimet saivat One UI 2.5 -päivityksen

Janne Yli-Korhonen

Samsungin Galaxy S20 -sarjan puhelimet saivat One UI 2.5 -päivityksen
Samsung on aloittanut One UI 2.5 -päivityksen jakelun Galaxy S20 -sarjan puhelimille, joka tuo puhelimille muutamia mielenkiintoisia ominaisuuksia. Päivityksen jakelu on aloitettu useissa Euroopan maissa 21.8. alkaen.

Kamerasovellukseen saapuu Pro-video -tila, jonka avulla videokuvaamisesta voi hallita entistä monipuolisemmin esimerkiksi mikrofonin suuntauksen muodossa. Lisäksi myös Yksi otos -tila on saanut hieman parannusta.

Mielenkiintoisin ominaisuus on kuitenkin päivitys DeX -tilaan, jota voi nyt käyttää langattomasti yhteensopivan älytelevision kanssa. DeX-toiminnon avulla käyttäjät voivat hallita kahta näyttöä samanaikaisesti ja vaikkapa kirjoittaa viestejä ystävilleen videoiden katselun lomassa.

Päivitystä on saanut myöskin Samsung Notes, jonka avulla voi esimerkiksi editoida PDF-tiedostoja.



Lue myös:

Parhaat kännykkätarjoukset

Oppo A16 – hinta laskenut -39%

Oppo A16
79 € DNA
229 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Samsung Galaxy Note20 Ultra – hinta laskenut -38%

Samsung Galaxy Note20 Ultra
599 € Teleoutlet
945 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 966 €

Xiaomi Redmi 9A – hinta laskenut -28%

Xiaomi Redmi 9A
69 € Power
97 € Hobby Hall
103 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 95 €

Motorola Defy (2021) – hinta laskenut -21%

Motorola Defy (2021)
232 € CDON
329 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 293 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.