Päivitys nopeuttaa käyttöliittymää ja datayhteyksiä, parantaa sähköpostisovellusta ja lisää ominaisuuksia etupuolen kameraan. Kamerassa on nyt tuki still-kuville ja ns. burst-otoksille, jolloin kamera ottaa useita kuvia peräkkäin, kun suljinnappia pidetään pohjassa.
Päivityksen yhteydessä puhelin saa lisäksi sanakirjan, joka osaa sanoa sanat 38 eri kielellä ja uuden Application Update -sovelluksen, jonka avulla puhelimen sovellukset voidaan päivittää suoraan puhelimesta -- halutessaan myös automaattisesti.
Päivityksen voi ladata Nokia Software Update -sivustolta.

Kommentit (2)
Ei näytä meikäläisen luuri ainakaan löytävä päivitystä. Toisaalta taas johan tuo sanakirjakin tuli edellisessä päivityksessä. Onko uutispuoli siis jälkeenjäänyt?
Vastaa
Kyllä joo, kyseessä oli kuin olikin juuri tuo jo vanha v20.0.012 firmisversio. Olisi pitänyt allekirjoittaneen tarkistaa asia pariin kertaan, koska ilmeisesti Nokian pressielimessä ollaan hieman jäljessä. Itselleni tuli pressi asiasta noin 3 tuntia sitten ja kyseinen julkaisu on päivätty tälle päivälle. :)
Vastaa
Toivotaan kuitenkin, että edes joku huomasi nyt päivityksen.
Tulevaisuudessakin saa lähettää juttuvinkkejä palautelomakkeen kautta esimerkiksi uusista firmisversioista, niin saamme niistä muillekin kerrottua ennen kun virallinen pressi tulee postiin. ;)