Päivitys tulossa HTC Oneen: BlinkFeedin pakkosyöttö loppuu

6
Manu Pitkänen

Päivitys tulossa HTC Oneen: BlinkFeedin pakkosyöttö loppuu
HTC on aloittanut muutamissa Euroopan maissa Android 4.3- ja Sense 5.5 -päivitysten jakelun One-älypuhelimille.

Päivityksen ansiosta monia HTC Onen omistajia ärsyttäneen BlinkFeedin voi kytkeä kokonaan pois päältä. BlinkFeed on kotinäkymän täyttävä lukuohjelma, joka kokoaa käyttäjää kiinnostavia julkaisuja yhteen paikkaan. Vaikka Onen omistajat eivät ole pystyneet kytkemään sitä pois päältä, on ominaisuuden käyttöaste jäänyt erittäin alhaiseksi.

BlinkFeedistä näyttää olleen enemmän harmia kuin hyötyä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Edge 70 Fusion Power – hinta laskenut -29%

Motorola Edge 70 Fusion Power
389 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 549 €

OnePlus Nord 5 – hinta laskenut -27%

OnePlus Nord 5
254 € Gigantti
329 € DNA
379 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 349 €

Samsung Galaxy A16 (4G) – hinta laskenut -23%

Samsung Galaxy A16 (4G)
99 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Nothing Phone (3a) – hinta laskenut -17%

Nothing Phone (3a)
249 € DNA
299 € Verkkokauppa.com
299 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 299 €

Kommentit (6)

siffonen
siffonen

2

Ollut jo tovin itsellä käytössä. Blinkfeediin saa omia syötteitä jotenkin, joten ihan hyvä olisi esim. Ampparit tutkii miten saisi blinkfeedin toimimaan.

Vastaa
bfr
bfr

4

Ei mene jakeluun, Blinkfeedhän on loistava! Korvaa hienosti Flipboardin joka on kännykkäkoossa roskaa vaikka tableteilla toimiikin erinomaisesti.

Vastaa
3rp3
3rp3

5

Eikös samassa päivityksessä Blinkfeediin tullut RSS-tuki? Siitäkin olisi voinut mainita, ja ainakin itse jättäisin sen ansiosta ominaisuuden päälle.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.