Lehdistölle lähti kutsu: Paljastaako Nokia Android-puhelimensa kuukauden kuluttua?

Manu Pitkänen

Lehdistölle lähti kutsu: Paljastaako Nokia Android-puhelimensa kuukauden kuluttua?
Nokian tämänpäiväiset uutiset eivät loppuneet loka-joulukuun tuloksen julkistukseen, sillä yhtiö on lähettänyt lehdistönedustajille kutsuja julkistustapahtumaan.

Lehdistötilaisuus järjestetään 24. helmikuuta eli samana päivänä kuin MWC-messut polkaistaan käyntiin Barcelonassa. Kutsukirjeessä Nokia pyytää lehdistöä tapaamaan sitä "puun alle" ja kuvituksena näytettäisiin käytettävän vihantia koivunlehtiä.

Julkistustilaisuuden aihetta voidaan vain arvailla. Kuka tietää, ehkä Nokia esittelee ensimmäisen Android-pohjaisen älypuhelimensa? Se olisi varmasti messujen kovin puheenaihe.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Asus ROG Phone 9 Pro – hinta laskenut -26%

Asus ROG Phone 9 Pro
999 € ASUS eShop
1349 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1349 €

Samsung Galaxy A35 – hinta laskenut -22%

Oppo Reno 14 – hinta laskenut -20%

Oppo Reno 14
399 € Power

Alin hinta viikko sitten: 499 €

Samsung Galaxy XCover 7 Pro – hinta laskenut -15%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.