Kuten totesimme Galaxy Note 3:a ja Galaxy Gearia testatessa, niin korkea hinta ei ole ollut ainoa ongelma Samsungin älykellossa. Uusi sukupolvi tulee tosin varmasti parantamaan käyttökokemusta ja lisäämään toiminnallisuuksia, joten näin ollen ainoa kysymysmerkki on hinta.
Laitteen hintaa on tiputettu mm. Intiassa, mutta joiltakin osin myyntihinnan on määritellyt laitetta myynyt operaattori tai muu jälleenmyyjä. Suomessa Gearia myydään edelleen 300 euron hintaan.
Galaxy Gear 2 esitellään todennäköisesti loppukuusta Mobile World Congress -messuilla Barcelonassa. Painetaanko hinta jo alle 200 euron?
Kommentit (1)
Tuo kello olisi oiva lisä android-kokoelmaan, riippuen tietysti hinnasta ja millaiset ominaisuudet siinä on.