Samsung sulkee Wallet-virtuaalilompakon

Matti Robinson

Samsung sulkee Wallet-virtuaalilompakon
Samsung on lähettänyt sen Wallet-palvelun käyttäjille viestin, jossa se tiedottaa palvelun sulkemisesta, kertoo SamMobile. Samsung parhaillaan valmistelee Pay-palvelun käynnistystä.

Samsung Wallet palvelu sulkeutuu kaikille käyttäjille lähetetyn sähköpostin mukaan 30. kesäkuuta. Puolestaan uusi maksupalvelu Samsung Pay aukeaa huhujen mukaan Yhdysvalloissa ja Koreassa syyskuussa.

Samsung esitteli Samsung Pay -maksupalvelun 1. maaliskuuta yhdessä uusien lippulaivapuhelimien Galaxy S6:n ja Galaxy S6 edgen kanssa. Maksupalvelu on suora vastaus Applen vastaavalle Apple Pay -palvelulle.

Applen palvelun tavoin sovellus yhdistää puhelimen NFC-teknologiaa käyttäen maksupäätteeseen, mutta Samsungin palvelu toimii myös yhteistyössä vanhempien magneettisten maksupäätteiden kanssa. Molemmat hyväksikäyttävät uutuuslaitteiden sormenjälkilukijoita.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -35%

Motorola Moto G06 Power
109 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 166 €

Apple iPhone 16 Pro – hinta laskenut -30%

Apple iPhone 16 Pro
877 € iPhonetalo
1259 € Proshop
1259 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Sony Xperia 1 VI – hinta laskenut -29%

Sony Xperia 1 VI
997 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1399 €

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -26%

Samsung Galaxy A16 (5G)
95 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.