LG julkaisi lisävarusteen julkaisemattomalle huippupuhelimelle

Puhelinvertailu

LG on esittellyt virallisesti ensimmäisen lisävaruste tulevalle G5-huippupuhelimelle. Yhtiön lippulaivamalli saa suojakuoren, joka on varustettu vilkaisuikkunalla.

Uusi lisävaruste toimii tietysti erinomisesti yhteen vielä julkaisemattoman G5:n vilkaisunäyttö-ominaisuuden kanssa, josta kerroimme eilen. Aina päällä olevaa näyttöä pääsee siis vilkuilemaan esimerkiksi kellonajan tai ilmoitusten takia vaikka suojakuori olisi kiinni.

Suojakuori on viimeistelty metallimaisella pinnoitteella, joka jatkaa LG:n mukaan G5:n ylellistä designia. Kuoren virallinen nimi on Quick Cover. Myyntiin se saapuu todennäköisesti G5:n kanssa samaan aikaan, mutta LG ei toistaiseksi paljastanut hintaa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Puhelinvertailun Nopeat

"Nopeat" ovat nopeita löytöjä Internetin syövereistä, jotka ovat meidän mielestämme jollain tavalla kiinnostavia, hauskoja tai ajankohtaisia. Ne eivät kuitenkaan ole (välttämättä) merkittäviä aiheeltaan tai eivät sovi tyypilliseen uutistuotantoomme aiheensa puolesta, joten emme kirjoittaneet aiheesta pidempää uutista, vaan julkaisemme löydöksemme nopeana video-, kuva- tai linkkivirtana.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy S25 Ultra – hinta laskenut -17%

Motorola Edge 60 Pro – hinta laskenut -16%

Motorola Edge 60 Pro
400 € Gigantti
549 € Proshop
619 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 479 €

Honor Magic V3 – hinta laskenut -16%

Honor Magic V3
846 € Gigantti
1290 € Power
1999 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1012 €

Realme C100 (5G) – hinta laskenut -15%

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.