Nokian Android-puhelimet esitellään pian – Seuraa julkistusta suorana

Manu Pitkänen

Nokian Android-puhelimet esitellään pian – Seuraa julkistusta suorana
Tätä päivää on odotettu sen jälkeen kun Microsoft osti Nokian puhelinliiketoiminnot: Nokia palaa taas areenoille. Tällä kertaa tosin Nokia itse ei tee paluuta, mutta sen brändillä aletaan taas myydä älypuhelimia. HMD Global julkistaa tänään kello 17.30 MWC-messuilla uusia Android-pohjaisia Nokia-puhelimia.

HMD Globalin odotetaan esittelevän ainakin neljä uutta puhelinta. Näistä ensimmäinen on Nokia 6, joka itse asiassa on tullut jo myyntiin Kiinassa. Sen lisäksi HMD:n älypuhelinvalikoimaa täydentää Nokia 5 ja Nokia 3.

Ehkä kaikkein kiinnostavin uutuus on kuitenkin huhuttu Nokia 3310. Kyseessä olisi vuosituhannen alun klassikon uudelleenlämmitetty versio, mutta ei kuitenkaan täysi modernisoitu puhelin.

Julkistuksia voi seurata suorana Nokia Mobilen Facebook-sivujen välityksellä tai vaihtoehtoisesti YouTubesta 360 asteen lähetyksenä.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -35%

Motorola Moto G06 Power
109 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 166 €

Apple iPhone 16 Pro – hinta laskenut -30%

Apple iPhone 16 Pro
877 € iPhonetalo
1259 € Proshop
1259 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Sony Xperia 1 VI – hinta laskenut -29%

Sony Xperia 1 VI
997 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1399 €

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -26%

Samsung Galaxy A16 (5G)
95 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.