OnePlus 7T Pro sai vakaan Android 11 -päivityksen - valtava pettymys

1
Petteri Pyyny

OnePlus 7T Pro sai vakaan Android 11 -päivityksen - valtava pettymys
OnePlus on vihdoin julkaissut kevään 2019 huippumallilleen OnePlus 7T Prolle vakaan Android 11 -julkaisun.

Valitettavasti yhtiö on onnistunut suututtamaan monet faninsa päivityksellä. Vielä viime viikolla julkaistussa OnePlus 7-mallien Android 11 beta 4 -versiossa mukana oli AOD / always-on-display, eli aina päällä oleva näyttö -ominaisuus. Valitettavasti 7T Pron osalta Android 11 -julkaisusta tuo ominaisuus on kuitenkin poistettu.

Jakelu on alkanut OTA-jakeluna globaalisti, eli OnePlus 7T Pro -käyttäjien pitäisi nähdä piakkoin ilmoitus puhhhelimessaan uudesta päivityksestä, jonka takaa on ladattavissa hulppea 2,6 gigatavun kokoinen järjestelmäpäivitys.

Päivitystä on kritisoitu rankasti AOD:n puutteesta mm. Redditissä.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy S20 – hinta laskenut -46%

Samsung Galaxy S20
370 € Multitronic
683 € CDON
799 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 685 €

Xiaomi Mi 11i – hinta laskenut -42%

Xiaomi Mi 11i
349 € Teleoutlet
777 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 599 €

Xiaomi Redmi 9A – hinta laskenut -31%

Xiaomi Redmi 9A
69 € Power
95 € Multitronic
96 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Samsung Galaxy S10e – hinta laskenut -30%

Samsung Galaxy S10e
337 € CDON
674 € Dustin Home

Alin hinta viikko sitten: 481 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.