Samsungin Galaxy Unpacked -tapahtuma järjestetään 9. heinäkuuta

Janne Yli-Korhonen

Samsungin Galaxy Unpacked -tapahtuma järjestetään 9. heinäkuuta
Samsung on vahvistanut pitävänsä Galaxy Unpacked 2025 -tapahtuman 9. heinäkuuta klo 17.00. Tapahtuma järjestetään New Yorkin Brooklynissa, mutta suomalaiset voivat seurata sitä Samsungin YouTube-kanavalta.

Tapahtumassa esitellään seuraavat taittuvanäyttöiset älypuhelimet. Jo aiemmin Samsung vihjaili taittuvanäyttöisestä Ultra-mallista.



Lisäksi luvassa on uudet älykellot, joissa käytetään One UI 8 Watch -käyttöliittymää.

Luvassa on entistäkin enemmän tekoälyyn keskittyviä ominaisuuksia, ja Samsung kertookin tiedotteessaan, että tekoälystä on tulossa nopeasti uusi käyttöliittymä, joka määrittelee samalla uudelleen suhteemme teknologiaan.

"Suunnittelemme seuraavan sukupolven Samsung Galaxy -laitteita uuden tekoälykäyttöliittymän ympärille. Kokonaisuutta tuemme päivitetyllä laitteistolla, joka on rakennettu vapauttamaan laitteiden koko potentiaali. Tämä tulevaisuus on jo alkamassa, ja Galaxy AI:n sekä Samsungin ammattitaidon parhaat puolet ovat pian paljastumassa", tiedotteessa kerrotaan.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Razr 60 Ultra – hinta laskenut -27%

Motorola Edge 60 Neo – hinta laskenut -25%

Motorola Edge 60 Neo
299 € Verkkokauppa.com
399 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 399 €

Realme GT 7 Pro – hinta laskenut -23%

Realme GT 7 Pro
849 € Hobby Hall
1099 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1099 €

Honor 400 – hinta laskenut -22%

Honor 400
349 € Gigantti
349 € Elisa
354 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 449 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.