Microsoft Apps tulee Symbianille

1
Manu Pitkänen

Microsoft Apps tulee Symbianille
Nokia kertoi eilen illalla, että Symbian Belle -puhelimille aiotaan jakaa ilmaisia Microsoft Apps -päivityksiä, jotka sisältävät Microsoftin tutut toimisto-ohjelmistot. Päivitysten luvataan parantavan Nokian Belle-puhelinten tuottavuutta työnteossa.

Tämän vuoden lopulla julkaistava ensimmäinen Microsoft Apps -päivitys sisältää OneNoten, Lync 2010 Mobile -pikaviestimen, Document Connectionin ja PowerPoint Broadcastin. Ensi vuoden alussa jaettava toinen päivitys tuo mukanaan Wordin, Excelin ja PowerPointin. Nokian mukaan viimeksi mainitut ohjelmat eivät ole koskaan aiemmin löytyneet natiiveina sovelluksina Windowsin ulkopuolella.

OTA-päivityksinä jaettavat ohjelmat tulevat saataville Nokia N8:lle, Nokia C7:lle, Nokia C6-01:lle, Nokia E7:lle, Nokia E6:lle, Nokia X7:lle, Nokia 700:lle, Nokia 701:lle, Nokia 600:lle ja Nokia Orolle.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Honor 600 Lite (5G) – hinta laskenut -43%

Honor 400 Pro – hinta laskenut -24%

Motorola Moto G35 – hinta laskenut -21%

Motorola Moto G35
142 € Hobby Hall
179 € Clas Ohlson
219 € Power

Alin hinta viikko sitten: 179 €

Samsung Galaxy S26 Ultra – hinta laskenut -18%

Kommentit (1)

OJ_Ghost
OJ_Ghost

1

Jotain iloa Mikkisofta yhteistyöstä siis...

Tämähän se suurin potentiaali työpuhelinten saralla on muutenkin Nokia-Microsoft yhteistyössä. Jos Windows työasemien ja Nokia puhelinten yhteistyö saadaan saumattomaksi, niin se olisi hienoa!
Tarkoitan yleisimpiä toimintoja: sähköpostit, kalenterit, wordit, powerpointit jne.

Vastaa

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.