Nokia julkaisi oman sovelluksen YouTube-videoiden jakamiseen

1
Teemu Laitila

Nokia julkaisi oman sovelluksen YouTube-videoiden jakamiseen
Windows Phone 8 -alustan YouTube-tuki on ollut heikossa tilassa Microsoftin ja Googlen kiistellessä sovelluksesta ja sen ominaisuuksista. Uusi sovellus on ilmeisesti työn alla, mutta Nokia on korjaamassa tilannetta ainakin osittain uudella sovelluksella, jonka pitäisi helpottaa videoiden latausta YouTubeen.

Sovelluksen nimi kertoo suurin piirtein kaiken. YouTube Upload on tarkoitettu nimenomaan videoiden jakamiseen Lumia-puhelimista. Jakaminen onnistuu joko suoraan videogallerian kautta tai Video Trimmer -sovelluksesta käsin.

Ohjelman kuvauksen mukaan sovellus on tarkoitettu vain Nokian uudemmille eli Windows Phone 8 -järjestelmään perustuville Lumia-puhelimille. Raporttien mukaan asennus on kuitenkin tähän mennessä onnistunut vain uuteen Lumia 1020 -puhelimeen.



Sovelluksen voi yrittää ladata Microsoftin sovelluskaupasta selaimella tai puhelimen kautta.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G17 – hinta laskenut -28%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G) – hinta laskenut -27%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G)
291 € Hobby Hall
299 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 396 €

Apple iPhone 17 Air – hinta laskenut -17%

Apple iPhone 17 Air
749 € Power
749 € Elisa
749 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 899 €

Honor Magic V3 – hinta laskenut -16%

Honor Magic V3
846 € Gigantti
1290 € Power
1999 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1012 €

Kommentit (1)

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.