Seuraavasta OnePlus-älypuhelimesta löytyy uudenlainen USB-portti

Manu Pitkänen

Seuraavasta OnePlus-älypuhelimesta löytyy uudenlainen USB-portti
OnePlussan uuden älypuhelimen julkaisu lähestyy ja yhtiö pystytti viime vuoden tapaan kiusoittelukampanjan, jossa uuden puhelimen teknisiä ominaisuuksia paljastetaan tipotellen.

Aikaisemmin paljastettiin, että heinä-syyskuussa saataville tulevassa OnePlus 2:ssa suorituskyvystä vastaa Qualcommin Snapdragon 810:n, jonka uusimmassa versiossa on päästy eroon alkuperäisen piirin lämpenemisongelmista.

Uusimpana tietona paljastettiin OnePlus 2:n porttivalinta: perinteisen micro-USB:n sijaan OnePlus on siirtynyt uudempaan USB Type C -liitäntään. Kiinalaisfirman mukaan he ovat keksineet porttiin jotakin omia lisämausteita, jotka tulevat löytymään vain heidän uusimmasta älypuhelimesta. OnePlus ei kuitenkaan halunnut vielä paljastaa, mitä nämä patentoidut ratkaisut käytännössä ovat.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto G06 Power – hinta laskenut -28%

Motorola Moto G06 Power
109 € CDON
189 € Gigantti
189 € Lenovo

Alin hinta viikko sitten: 151 €

Motorola Moto G75 – hinta laskenut -27%

Motorola Moto G75
199 € Proshop
200 € Lenovo
297 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 271 €

Samsung Galaxy A16 (5G) – hinta laskenut -26%

Samsung Galaxy A16 (5G)
95 € DNA
129 € Gigantti
129 € Power

Alin hinta viikko sitten: 129 €

Nothing CMF Phone 2 Pro – hinta laskenut -23%

Nothing CMF Phone 2 Pro
199 € DNA
257 € Gigantti
259 € Verkkokauppa.com

Alin hinta viikko sitten: 257 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.