Signalilla ongelmia vahvistuskoodien lähettämisessä, kun käyttäjät vaihtavat urakalla pois WhatsAppista

Janne Yli-Korhonen

Signalilla ongelmia vahvistuskoodien lähettämisessä, kun käyttäjät vaihtavat urakalla pois WhatsAppista
Apple muutti hiljattain tietoturvakäytäntöjään ja Apple vaatii nyt kaikilta uusilta sovelluksilta selkeän ilmoituksen siitä, mitä tietoja ne keräävät. Samalla WhatsApp päivitti omia käyttöehtojansa ja kertoo niistä nyt käyttäjille.

Näiden muutoksien myötä käyttäjät ovat huomanneet kuinka paljon Facebookin omistama WhatsApp kerää tietoja käyttäjästä ja samalla kuinka vähän yksityisyyteen panostava Signal kerää tietoja käyttäjästä.

Signal onkin saanut tämän myötä paljon uusia käyttäjiä. Jopa liikaakin kerralla, sillä Signal ei pystynyt lähettämään rekisteröintiin vaadittavaa vahvistuskoodia takaisin käyttäjälle.




Koodien lähettämisen pitäisi kuitenkin jo olla kunnossa.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Edge 70 – hinta laskenut -38%

Motorola Edge 70
499 € Gigantti
499 € Power
499 € Mobiilipiste.fi

Alin hinta viikko sitten: 799 €

Honor 600 Pro – hinta laskenut -36%

Honor 600 Pro
699 € DNA
1099 € Verkkokauppa.com
1099 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 1099 €

Motorola Moto G06 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto G06
99 € DNA
149 € Verkkokauppa.com
149 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 149 €

Xiaomi Redmi Note 14 (5G) – hinta laskenut -31%

Xiaomi Redmi Note 14 (5G)
299 € Proshop
397 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 299 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.