Samsung vahvisti: Note-malliston ja S-sarjan ominaisuuksia yhdistelevä huippupuhelin julkaistaan helmikuussa

Janne Yli-Korhonen

Samsung vahvisti: Note-malliston ja S-sarjan ominaisuuksia yhdistelevä huippupuhelin julkaistaan helmikuussa
Samsung pohjustaa tulevan huippupuhelimen julkaisua kertomalla, että seuraava Unpacked-tilaisuus järjestetään helmikuussa. Tarkkaa päivämäärää ei kuitenkaan vielä paljastettu.

Samsung vihjailee, että tuleva S-sarja sisältää yhä enemmän Note-malliston ominaisuuksia. Käytännössä tämä tarkoittaa, että Galaxy S22 Ultra sisältää Note-laitteiden tavoin S Pen -kynän sisäänrakennettuna. Tästä on saatu vihjeitä jo aiempien vuotojen perusteella.

Samsung julkaisi myös lyhyen videon, jossa kaksi laitetta yhdistyy yhdeksi.




Tulevan laitteen kerrotaan myös tarjoavan entistä parempaa kameraa sekä tarjoavan älykkäämmän Galaxy-kokemuksen.

Ultra-mallin lisäksi Samsungin odotetaan julkaisevan Galaxy S22- ja Galaxy S22+ -versiot. Myös esimerkiksi Galaxy S22+ on jo päätynyt vuodon kohteeksi.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Google Pixel 9 Pro – hinta laskenut -29%

Google Pixel 9 Pro
599 € DNA
1149 € Verkkokauppa.com
1149 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 843 €

Xiaomi Poco F6 Pro – hinta laskenut -22%

Xiaomi Poco F6 Pro
559 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 715 €

Oppo Reno 14 – hinta laskenut -20%

Oppo Reno 14
399 € Power

Alin hinta viikko sitten: 499 €

Nothing Phone (3a) – hinta laskenut -17%

Nothing Phone (3a)
299 € Gigantti
299 € Elisa
339 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 359 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.