Huawein 69 euron Band 9 -aktiivisuusranneke saapui myyntiin

Janne Yli-Korhonen

Huawein 69 euron Band 9 -aktiivisuusranneke saapui myyntiin
Huawei toi Suomessa myyntiin Band 9 -aktiivisuusrannekkeen, joka julkaistiin pari kuukautta sitten.

Band 9 toimii seuraajana viime vuoden kesäkuussa myyntiin saapuneelle Band 8:lle. Hinta on edelleen sama kuin muidenkin versioiden kohdalla eli 69 euroa. HONOR toi myös hiljattain myyntiin Band 9 -aktiivisuusrannekkeen, jonka saa 59 eurolla.

Ulkoisesti uudistusta ei ole tullut. Käytössä on edelleen 1,47-tuumainen AMOLED-näyttö, joka tukee kosketusta. Hallintaa helpottaa myös kyljen painike.

Painoa on edelleen 14 grammaa ilman ranneketta, ja akunkestoksi lupaillaan jopa 14 vuorokautta tai 3 vuorokautta aina päällä olevan näytön kanssa.

Näytön kirkkautta laite osaa nyt säätää automaattisesti tilanteen mukaan.

Uusi versio hyödyntää nyt Huawei TruSleep 4.0- ja TruSeen 5.5-tekniikoita eli aktiivisuusranneke kykenee tuottamaan pykälää parempaa tietoa unesta ja sykkeestä.



Yhteensä urheilutiloja on 100 kappaletta ja esimerkiksi uintiin on tarjolla nyt parempaa dataa 9-akselisen liikeanturin ansiosta.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Uusimmat puhelimet

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.